Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Go
Strona główna forum Pogaduchy Nasze zainteresowania Go

Go

Wszystko, co kochasz

Post Pt sie 15, 2008 16:07
juss Bywalec

Jest możliwosć żeby osoby (na forum), które uczą się grać w Go lub które mają już trochę doświadczenia zebrały małą grupkę do ćwiczeń, grania?
Jakiś czas temu przemaglowałam interaktywny kurs Go i spodobała mi się ta gra ale jak chciałam zacząć grać, poćwiczyć to nie miałam za dużo możliwości np. na kurniku ludzie nie znali zasad lub się wychodzili w trakcie gry , szukałam też serwerów do gry - tam z kolei nie mogłam znaleźć sekcji dla "raczkujących" tylko samych mocnych graczy.
Mam nadzieje, że znajdzie się choć kilka chętnych osób.
To był temat do "wpisywania się" ? Może zrobimy z niego coś wiecej...

Post Pt sie 15, 2008 23:18
Pawcio Avatar użytkownika
Bywalec

Widzę, że większość z was zachwala go. Ja natomiast przeciwnie. Znam zasady, jakieś tam podstawowe zagrania typu drabinki, ale jakoś sama gra mnie nie zafascynowała. Wolę pograć w szachy :]. Swoją drogą, widzieliście 'Piękny Umysł', a dokładniej scenę kiedy John Nash przegrywa partię go i zrzuca wszystko na ziemię? Pamiętacie co wtedy powiedział ;)?

Post So sie 16, 2008 11:35
Yuli Avatar użytkownika
Stały bywalec

Milvana napisał(a):
Wspaniała gra!!!! zainteresowałam się nią po oglądnięciu anime Hikaru no go :)

Właśnie miałam zamiar obejrzeć to anime >) Fajne? Może ja też zaczne sie uczyć grac w Go i będę jak Shikamaru z Naruto xP
Zawsze patrz pod spód tego, co jest pod spodem.

Post Wt wrz 02, 2008 19:07
misehiru Avatar użytkownika
Bywalec

Oto kilka moich linków dotyczących Go:

- http://gobase.org/ - gry, problemy, programy do nauki
- http://www.goproblems.com/ - problemy
- http://akademia.go.art.pl/ - Akademia Go
- http://psg.go.art.pl/ - Stowarzyszenie Go

Jak się zainteresowałem? Szachy tradycyjne wydawały mi się zbyt 'oklepane'. Szukałem czegoś bardziej nieznanego, mniej popularnego niż one... No i trafiło się Go :)
No risk? No fun!

Post So wrz 06, 2008 10:07
Myu Avatar użytkownika
Bywalec

Kilka krotnie grałam w tą grę ale nigdy do końca nie wiedziałam o co w niej chodzi xD Poczytam matariały na stronach do których podaliście linki i może zaczne w to grać :) Chciaż zawsze wydawało mi się że to niezbyt ciekawa gra ;] Niewiedza myli ;]

Post So wrz 06, 2008 10:28
Kouta Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Ja sobie zrobiłem interakywny kurs internetowy, zagrałem kilka razy z komputerem... gra fajna tylko, że mi już się nie chce grać w to :P. Może dlatego, że komputer jest zbyt bardzo przewidywalny. Nie jestem też w to tak dobry więc wolę nie próbować grać z żywymi graczami :P

Post So wrz 06, 2008 19:35
maron26 Avatar użytkownika
Expert

Ja tam próbowałam w to grac parę razy. Namawiali mnie, ale to nie dla mnie gra :)

Post So wrz 06, 2008 19:42
person Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

a ja już parę miesięcy gram w to i nie narzekam ^^ :D na razie na kurniku próbuje swoich sił ale muszę jeszcze się sporo nauczyć :wink:

Post So wrz 06, 2008 19:44
Expert

Ym :)
Parę miesięcy to juz trochę czasu :)
Życzę powodzenia w grze i nauce tej gry xDD

Post So wrz 06, 2008 19:53
Uzależniony ^_^

Dzięki... Przyda się :P Gram parę miesięcy ale z przerwami dosyć sporymi przerwami :) Jak by ktoś chciał potrenować na kurniku to niech na PW pisze albo gg (3714184)

Ludzie grajcie w GO!!! :D

Post So wrz 06, 2008 20:22
Expert

Jakbym ja zagrała z Tobą to wiem iż bym nie miała szans xD
Więc choć mam chęć to nie zagram, bo wiem jaki będzie wynik ^^

Post N paź 26, 2008 19:32
Artemis Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

Ludziom z Warszawy ogłaszam, że w budynku WEiTI na politechnice warszawskiej są ludzie lubiący grać w go.Jest też pomysł regularnych spotkań w klubie studenckim amplitron. Jeśli będą chętni inicjatywa pewnie ruszy. Turnieje jakieś itd. Kamienie i inne takie już są ^^
668 481 642

Post N paź 26, 2008 19:36
kenmi Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

Byłem tam ostatnio i odbywały się wybory miss i mistera tego wydziału. Wiesz, może czy to jest aktualne?

Post N paź 26, 2008 21:15
Uzależniony ^_^

A swoją drogą wie ktoś gdzie można kupić plansze i kamienie do GO? Tylko nie chodzi mi o stronki internetowe typu allegro czy jakieś inne sklepy internetowe tylko o jakieś bardziej "przyziemne" ;] . Najlepiej jak by te sklepy były w łodzi a jeśli dalej (lub nie wiadomo czy jest w łodzi) to najlepiej żeby to był jakiś większy sklep :wink:

Ps. Znajdzie się ktoś kto by mnie poduczył grać??? :D

Post N paź 26, 2008 22:56
kenmi Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

Musisz poszukać w sklepach z grami. Ewentualnie możesz sprawdzić gdzie mają siedzibę te sklepy internetowe i tam pójść. A jeśli chodzi o naukę to gdybyś był w Wawie to bym mógł spróbować ciebie pouczyć ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze zainteresowania