Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Wasze ulubione filmy i seriale
Strona główna forum Pogaduchy Nasze zainteresowania Wasze ulubione filmy i seriale

Wasze ulubione filmy i seriale

Wszystko, co kochasz

Post Wt lip 21, 2009 20:07
Izka Avatar użytkownika
Expert

Pemol2 napisał(a):
- "Gdzie jest Nemo" - ulubiona animacja Pixar'a; wszystkie widziałem, mam na dvd, ale ten jest akurat wg mnie najlepszy;

Masz na myśli tą rybkę z krótkszą płetwą? Kiedyś jak jeszcze byłam maluśka oglądałam bajkę o tym samym tytule. Świetna była, chłopiec ma koszmary i zabierają go do magicznej krainy gdzie pokonuje swoje strachy. Jedyne co doskonale pamiętam to to, że nogi od łóżka wydłużyły się okropnie :)) Miałam gdzieś to na VHS...

Pemol2 napisał(a):
"Mgła" - świetna ekranizacja Kinga; świetne napięcie, Dead Can Dance na końcu;

To jest o tym, że w mgle są potwory i ludzie są zamknięci w sklepie? Film jak dla mnie w ogóle nie trzyma w napięciu, trochę słaby..
Harmonia jest jak muzyka.
Wymaga dostrojenia do niuansów każdej sytuacji

Post Wt lip 21, 2009 21:30
miyoko-sama Stały bywalec

Zarżnięci żywcem
Klątwa
Klątwa 2
i duzo innych

Jeśli chodzi o seriale:
"I kto tu rządzi"
Himitsu wa himitsu no mama de.
*u*

Post Wt lip 21, 2009 21:57
yuna16 Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

Jeśli chodzi o film to RED CLIFF :)
""Natives" are absolutely the best users of their respective languages. They must have some of the best methods. We should be copying them."

Post Śr lip 22, 2009 08:15
Pemol2 Avatar użytkownika
Moderator

Izka napisał(a):
Masz na myśli tą rybkę z krótkszą płetwą? Kiedyś jak jeszcze byłam maluśka oglądałam bajkę o tym samym tytule. Świetna była, chłopiec ma koszmary i zabierają go do magicznej krainy gdzie pokonuje swoje strachy. Jedyne co doskonale pamiętam to to, że nogi od łóżka wydłużyły się okropnie :)) Miałam gdzieś to na VHS...

Masz na myśli "Przygody małego Nemo w krainie snów". To inna bajka.

Izka napisał(a):
To jest o tym, że w mgle są potwory i ludzie są zamknięci w sklepie? Film jak dla mnie w ogóle nie trzyma w napięciu, trochę słaby..

Mnie się bardzo podobał. Wg mnie napięcie było, podobało mi się pokazanie wpływu religii na ludzi.

yuna16 napisał(a):
Jeśli chodzi o film to RED CLIFF Smile

Mam zamiar obejrzeć, mam wersję dwuczęściową, która trwa lekko ponad 4 godziny. Nie tą śmieszną wersję kinową wydaną na zachód, gdzie połowa wątków jest pourywana. Mam nawet plakat z Cinema City :P
私は初心者です。笑ってはいけない!
セリーヌ・ディオンに夢中なの!

Post N lip 26, 2009 15:23
Izka Avatar użytkownika
Expert

Pemol2 napisał(a):
Masz na myśli "Przygody małego Nemo w krainie snów". To inna bajka.

O kurcze byłam przekonana, że się to nazywa "Gdzie jest Nemo" XD
Ale dzięki może sobie obejrzę a co!:)
Harmonia jest jak muzyka.
Wymaga dostrojenia do niuansów każdej sytuacji

Post Pt lip 31, 2009 22:15
Haz Avatar użytkownika
Stały bywalec

- "Mgła" - świetna ekranizacja Kinga; świetne napięcie, Dead Can Dance na końcu;

Mnie film nie przypadł do gustu - głównie ze względu na idiotyczne zakończenie, w założeniu zapewne dołujące i depresyjne, a wyszło wręcz montypythonowskie. Nie, żebym nie lubił Monty Pythonów, przeciwnie; ale tutaj efekt był niezamierzony.

Nie oglądam za dużo filmów, ale lubię Lśnienie Kubricka (zostając przy ekranizacjach Kinga; ta była zresztą lepsza od książkowego oryginału).

Poza tym Lynch: Dzikość Serca, Zagubiona autostrada, Mullholland Drive (klub Silencio!). Uwielbiam szczególnie te dwa ostatnie, bo chociaż niezrozumiałe w zasadzie, to znakomicie operują napięciem i emocjami, a ich oniryczna atmosfera wgniata w fotel.

Niedawno widziałem Dogville Larsa von Triera i uważam, że jest znakomite; uwagę zwraca praktycznie brak scenografii czy rekwizytów, teatralność obrazu, ale to kładzie nacisk na grę aktorską, a ta nie zawodzi.

Z seriali, to w zasadzie tylko House; jakoś nigdy nie mam cierpliwości i pamięci żeby akurat tego dnia o tej godzinie siąść i oglądać, a House'a kupiłem w iTunes, bo uznałem, że jest tego warty.

Post So sie 01, 2009 17:39
elsidu Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny ^^ i to wszystko jeśli chodzi o ULUBIONE ^^
その目。。。だれの目?
--------------------------
http://www.mugiwara.w8w.pl/blog/

Post Cz paź 08, 2009 11:00
Sakurcia19 Avatar użytkownika
Stały bywalec

Hmmmm filmów i w dodatku mam straaaasznie dużooo, ale wymienie te najciekawsze (moim zdaniem)
Trylogia Lotr
Saga Stars Wars
Trylogia Matrix
Filmy Kurosawy
no i jeszcze pare innych:P
Uniosę się wysoko, nie zważając na swe słabnące skrzydła...
Obrazek

Post Cz paź 08, 2009 17:58
Haz Avatar użytkownika
Stały bywalec

Post Pn wrz 13, 2010 01:24
Ergorg Początkujący

Dobry film, którego akcja toczy się w azji + piękna azjatka ;)

http://www.filmweb.pl/film/Push-2009-320890
"Life's simple, make choices and don't look back"
(Tokio Drift)

Post Pn wrz 13, 2010 07:57
Pemol2 Avatar użytkownika
Moderator

Hmm... Czy "Push" to dobry film, to bym raczej nie powiedział. Wg mnie słaby, nic ciekawego. Dziwie się genialnej Dakocie Fanning, która zgodziła się wystąpić w takim filmie.

A jeżeli ktoś nie oglądał to mogę od razu powiedzieć, że akcja toczy się w Chinach, nawet nie pamiętam dokładnie dlaczego.
私は初心者です。笑ってはいけない!
セリーヌ・ディオンに夢中なの!

Post Śr wrz 15, 2010 00:37
Ergorg Początkujący

Mi osobiście się podobał, imo jest parę odwołań do anime "darken then black" :P
"Life's simple, make choices and don't look back"
(Tokio Drift)

Post Cz gru 02, 2010 18:25
Kimiko225 Avatar użytkownika
Początkujący

- Wszystkie filmy ze Schwarzeneggerem ;]
- The Godfather
- Scarface
- Goodfellas
- Married with children (AL BUNDY RULEZ !)
- Pulp Fiction
- Rush hours (Trylogia)
- Rocky (Seria)
- The Texas Chainsaw Massacre (1974)
- Friday the 13th (Seria)
- Nightmare on Elm Street (Seria)
- Halloween (Seria)
- Rambo (Trylogia)
- Wszystkie Bondy (ulubione z Connerym i Moorem)
- Sami Swoi
- Dirty Harry (Seria)
- The Good, the Bad and the Ugly
- For A Few More Dollars
- A Fistful of Dollars
- Batman (1989)
- Back to the Future (Trylogia)
- Star Wars (Seria)
- Beverly Hills cop (Trylogia)
- Blood sport
- Kickboxer
- The Thing
- Filmy Bruce'a Lee
- Die Hard (wszystkie oprócz 4)
- Psy (1,2)
- Aliens (Seria)
- Filmy z Jimem Carreyem
- Police Academy (Seria)
- Szeregowiec Ryan
- Zielona Mila
- Wróg u bram

I film, który poruszył moim sercem [dosłownie i w przenośni] to: MATRIX. Tak... Świetna fabuła, aktorzy, pomysł.. No żyć, nie umierać. Mogłabym oglądać go milion razy i nigdy w życiu mi się nie znudzi. Jednak trzecia część już nie jest tak dobra.. właściwie to powiedziałabym tak: początek świetny, środek średni, koniec świetny [ale śmierć Neo to przeżywać będę do końca życia].
No, ogółem to rzadko kiedy oglądam filmy, które powstały powyżej 2000 roku, wolę te stare kino ;)
"Make Tea, not war"

Post N sty 09, 2011 14:47
isztar Avatar użytkownika
Bywalec

Ja osobiście uwielbiam między innymi Bękarty Wojny. Uwielbiam poczucie humoru bohaterów, grę aktorską oraz alternatywną historię jaką proponuje Tarantino w scenie z kinem :D
Ostatnio natomiast oglądałam dwa filmy, które z pewnością umieściłabym na liście moich ulubionych. Pierwszy to Black Swan z Natalią Portman, gdzie zagrała fantastycznie (chyba najlepiej w swojej dotychczasowej karierze, no oczywiście pomijając grę w Leonie Zawodowcu, gdzie podbiła moje serce :D), a drugi to Pani Zemsta. Taki koreański komedio-dramat. Właśnie za takie czarne poczucie humoru ten film mi się bardzo spodobał i polecam go na każdym kroku komu tylko się da ;)
Zapomniałam dodać, że każdy film w klimacie steampunkowym uwielbiam. Pewnie większość kojarzy Wild Wild West. Świetna komedia i mnóstwo steampunkowego sprzętu do podziwiania, plus te kiecki.....:D
Widzę cię.

Post N mar 20, 2016 22:11
japoniec Początkujący

Najlepszy film jaki ostatnio widziałem to Room. Nie wiem czemu nie dostał Oskara. Cudowny wzruszający naprawdę trzeba obejrzeć

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze zainteresowania