Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Kącik gitarzysty
Strona główna forum Pogaduchy Nasze zainteresowania Kącik gitarzysty

Kącik gitarzysty

Wszystko, co kochasz

Post Pt sie 20, 2010 12:14
maron26 Avatar użytkownika
Expert

karjak napisał(a):
Źle, gitary akustyczno-klasyczne za 139zł to najwyższy shit, zgodnie z powiedzeniem, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

No.. Miałam swego czasu, chyba na początku(bo moja siostra była zacofana chyba -.-") gitarę o kształcie klasyka, a reszta akustyk i powiem Ci, że to największe badziewie jakie widziałam. Była tak dziwna, źle się stroiło, ze masakra. Nigdy więcej. Albo akustyk, albo klasyk. Nie ma pośrodku. Co innego akustyczno-elektryczna, po prostu ma podłączenie do piecyka, jak elektryczna, tym się tylko różni.

Post Pt sie 20, 2010 12:54
Pemol2 Avatar użytkownika
Moderator

Dobra, zacznę zbierać pierw pieniądze, a potem będę się Was radził :) Obawiam się trochę mojej lewej ręki, ale zobaczymy jeszcze.
私は初心者です。笑ってはいけない!
セリーヌ・ディオンに夢中なの!

Post Pt sie 20, 2010 19:13
Zellus Avatar użytkownika
Stały bywalec

Ogólnie słyszałem o takiej zasadzie, by kupić najdroższą gitarę na jaką Cię stać, zawsze jak będzie lepiej grała, to bardziej wciąga, a jak nie wciągnie to szkoda będzie przestać skoro już tyle kasy wydałeś:P

Post Pt sie 20, 2010 21:26
Expert

Zellus napisał(a):
Ogólnie słyszałem o takiej zasadzie by kupić najdroższą gitarę na jaką Cię stać, zawsze jak będzie lepiej grała to bardziej wciąga, a jak nie wciągnie to szkoda będzie przestać skoro już tyle kasy wydałeś:P

Haha, no w sumie nie wiem. Moja siostra kupiła saksofon, a nie jest to tanim instrumentem, a siedzi sobie pod łóżkiem. Więc ja bym się tej zasady nie trzymała, bo może nie wypalić xP

Ale najlepiej na początku nie wydawać jakoś hoho ile kasy, bo jak nie będzie się miało zapału do grania, grania i jeszcze raz grania, to nic z tego.. :) Ja uważam, że na początek wystarczy jakaś tańsza gitara, a potem jak się już opanuje początki, hm.. to się przerzuci na coś lepszego :D

//Edit:
Chyba Ci nikt Zellus nie napisał o tym hammer on, więc Ci powiem jak ;) Hm, np na przykładzie (powiedzmy, że na strunie G trzymasz) na drugim progu palec (2h3) i uderzasz w strunę, podczas trwania tego dźwięku wydobytego z uderzenia struny G na 2 progu, przykrywasz palec na 3 progu (nie odrywając palca na 2 progu). Czyli trzymasz jeden palec na 2 progu,uderzasz i w tym samym momencie przykładasz palec na 3 próg. Ot cała filozofia. Musisz uderzyć dosyć mocno w tę strunę, aby uzyskać drugi dźwięk.

Post Pt sie 20, 2010 23:16
Zellus Avatar użytkownika
Stały bywalec

#maron
Zależy tez od wielu czynników, np. czy wydajesz własną kasę czy od rodziców, charakteru (czy miewasz "słomiany zapał") itp.

Dzięki za wytłumaczenie, prawie mi wychodzi hammer-on, jeszcze jutro potrenuje i mogę przejść do drugiej linijki xD Pierwsza już się znudziła domownikom :P

#edit
...trzeciej. druga jest taka sama jak pierwsza -.-
Ostatnio edytowano Pt sie 20, 2010 23:19 przez Zellus, łącznie edytowano 1 raz

Post Pt sie 20, 2010 23:18
Moderator

Po dłuższym namyśle i przeczytaniu wielu postów stwierdziłem, że lepiej odkładać pieniądze dłużej i kupić coś lepszego. Nie wiem ile mi to zajmie, ale wolę kupić jeden z tych dwóch polecanych modeli, które grają bardzo dobrze, za małą cenę (jak na gitarę oczywiście, dla mnie to ogrom kasy).

http://pl.yamaha.com/pl/products/musica ... e=overview

http://www.tburtonguitars.com/greengo_gb.html
私は初心者です。笑ってはいけない!
セリーヌ・ディオンに夢中なの!

Post So sie 21, 2010 17:14
Expert

Uparłeś się na wszystkie modele gitar bez wcięcia cutaway, a w dalszym etapie nauki przyda Ci się ;)
Popatrz np. na tę gitarę -> http://www.tburtonguitars.com/passage_gb.html

Troszkę wydasz kasy xD
@Zellus - powodzenia :D Ja się wczoraj zabrałam za granie tego co Ty, ale umiem jedynie 5 linijek, bo nie miałam więcej czasu :< Dzisiaj, albo jutro muszę to skończyć :D

Post So sie 21, 2010 19:47
Moderator

Bez sensu, że gitary "z wcięciem" są droższe. Powinny być tańsze - mniej drewna :P
私は初心者です。笑ってはいけない!
セリーヌ・ディオンに夢中なの!

Post So sie 21, 2010 20:06
karjak Avatar użytkownika
Expert

Szczerze mówiąc to wcięcie jest niekonieczne, jak zamierzasz grać na akordach :)

Post So sty 01, 2011 20:58
Teomk Avatar użytkownika
Początkujący

Witam, może mi ktoś polecić jakieś dobre książki do nauki gry na gitarze (akustyk). Przeglądałem ostatnio kilka jednakże nie ma w nich nic ciekawego poza bardzo okrojonymi podstawami, typu budowa gitary, najprostsze akordy, postawa (oczywiście te "podstawy" są bardzo ważne, ale tego typu info jest na wyciągnięcie ręki w internecie. Z góry dzięki

Post Śr lut 16, 2011 00:20
yaeko Avatar użytkownika
Początkujący

Co do książek to ja zaczynałam na Learn to Play Guitar with Metallica, ale na akustyku to raczej nie poszalejesz *^^*.
Reguła jest jedna: jeśli chcesz skale, modusy i cały ten syf podany w jednej książce to szukaj w wydawnictwach polskich - dobre książki na ponoć wyd. absonic.... a jak wolisz praktyke od teorii szukaj w amerykańskich - na google tych ksiażkek zatrzęsienie :)

Co do dyskusji na górze... Czytałam gdzieś kiedyś, że to nie gitara jest ważna a sam gitarzysta i jego artykulacja i tego się trzymam :)Na czymkolwiek będziesz ćwiczył to i tak zrobisz postępy...

Post Cz lut 17, 2011 14:33
Teomk Avatar użytkownika
Początkujący

Dziękuje za odpowiedź. Masz może na kompie jakieś ebooki związane z tematem?.

Post Pt lut 18, 2011 12:26
yaeko Avatar użytkownika
Początkujący

Nie, już dawno z nich nie korzystałam :)
ale jeśli chodzi Ci o teorie to może to:
Learn How To Play Guitar & Total Guitar - The ultimate scale book ->
Music Theory - Reading music, Scales, Modes, Chords ->
Powiem szczerze, że w życiu nie miałam żadnej z tych książek, ale podręcznik z teorią to podręcznik z teorią : )

Jeśli miałbyś jakieś pytania z muzyki (z dośw wiem, że podr czasem więcej miesza niż wyjaśnia^^) możesz mi napisać na gg, mam ferie więc na 99% odpiszę ... ; )

Post Pt lut 18, 2011 14:58
Teomk Avatar użytkownika
Początkujący

Dziękuje podaj mi swoje gg na maila jak możesz - teomk@op.pl

Post Pn lut 20, 2012 21:53
Izka Avatar użytkownika
Expert

Ostatnio w mojej głowie narodził się pomysł by zacząć uczyć się grać na gitarze klasycznej. I proszę o wskazówki czym się kierować kupując ją? Jestem jeszcze zapewne głucha na dźwięki więc bez żadnych wymysłów xD Na razie zasugerowano mi aby patrzeć na gryf aby progi nie były mocno wystające - bo to boli xD Czy w gitarach klasycznych wszystkie gryfy są szerokie?

Pemol2 kupiłeś gitarę?!
Harmonia jest jak muzyka.
Wymaga dostrojenia do niuansów każdej sytuacji

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze zainteresowania