Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Ksiązki do nauki
Strona główna forum Pogaduchy Stare i zardzewiałe Ksiązki do nauki

Ksiązki do nauki

Tu lądują tematy, które nas już nie cieszą.

Post Pn lut 25, 2008 19:36
kaien Początkujący

Witam wszystkich,
Mam prośbę do każdego z was,
poszukuję paru książek które odpowiadają na następujące pytania:

1 książka - Zachowanie/Zwyczaje ludzi żyjących w Japonii (czyli jakie mają obyczaje, kiedy i w jaki sposób się kłaniają, ściągają buty, kiedy należy coś zrobić itp.). Rozumiecie o co mi chodzi na tych 2 przykładach ?

2 książka - Wymowa sylab i zdań w języku Japońskim, najlepiej z jakimś CD/mp3, z uwzględnieniem wyjątków, kiedy się "przedłuża literę", a kiedy się "wywyższa" cześć wyrazu (tzn. tonowanie) itp., Taka fonetyka jak można tak ująć.

3 książka - Gramatyka Japońska czyli to wszystko związane z czasownikami i rzeczownikami :).

4 książka - Najnowszy i najważniejszy zbiór używanych Kanji (1945 znaków jak dobrze pamiętam), fajnie by było, gdyby było wyjaśnione jak powstaje dany znak.

5 książka - a może raczej zbiór tekstów napisanych po japońsku (fajnie by było jak by było oddzielnie Hiragana , Katakana, Kanji, a potem jakieś jakieś połączone ze sobą te 3 - ewentualnie inny układ), chciał bym poćwiczyć czytanie oraz znaki.

6 książka - a raczej słownik, z dość obszernym słownictwem.

7 książka - repetytorium leksykalne, czyli książka która posiada w sobie coś w rodzaju tematu, i słowa powiązane do tego tematu, np.: temat pogoda, inny temat np. kolory a innym jeszcze kuchnia.

8 książka - rozmówki japońskie, wymiana zdań, pisanie listów, wzór podań itp.

Bardzo prosiłbym o pomoc i zbyt szybkie niezamykanie tematu, również prosiłbym aby każdy kto jest w stanie wypowiedzieć się chodź coś na temat jednej z książki dał odpowiedź - dziękuje.

Bardzo interesuje mnie to aby najlepiej było to wydanie Polskie (nie zagraniczne np. Angielskie) oraz fajnie by było, gdyby to nie była tzw. "kieszonkowa książka".
Bardzo Proszę o podawanie 3 podstawowych danych książki; tytuł, autor i wydawnictwo, ewentualnie rok i jakiś link do sklepu.

Co prawda posiadam parę książek na oku ale wolał bym abyście wy się na ten temat wypowiedzieli, w końcu ja od niedawna dopiero z tym zaczynam, a wolę poprosić o pomoc bardziej doświadczonych sempai ;).

P.S. Co myślicie na temat książki Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek, Tradycje kulinarne Japonii wydawnictwa "I" z 2006 roku ?

Pozdrawiam
kaien
お弟さん

Post N sie 09, 2009 14:49
TeruyoNada Avatar użytkownika
Początkujący

1 książka - Zachowanie/Zwyczaje ludzi żyjących w Japonii (czyli jakie mają obyczaje, kiedy i w jaki sposób się kłaniają, ściągają buty, kiedy należy coś zrobić itp.). Rozumiecie o co mi chodzi na tych 2 przykładach ?

Może zainteresuje Cię książka młodego podróżnika:) Marcin Bruczkowski - Bezsenność w Tokyo.
:*

Post Cz sie 20, 2009 07:00
patryczex Początkujący

Co do 4 to dobra jest książka Bogusława Nowaka "słownik znaków japońskich" Wiedza Powszechna :D

Post Śr wrz 09, 2009 18:00
KochiyoOkazaki Przyjaciel japonki

Ja podam download'y kursów... Tylko,że po angielsku...
No ale może się przyda.

No to zaczynam:
1.Genki 1 - An Integrated Course in Elementary Japanese
Obrazek
Kod:

2.VocabuLearn Japanese
- Level One
Obrazek
Książka i CD
Kod:

- Level Two
Obrazek
Kod:

- Level Three
Obrazek
Kod:

3.Let's Learn Japanese (vol.1-3)
Kod:

4.Dirty Japanese Everyday Slang (from What's Up to F*ck Off!
Obrazek
Kod:

Mam nadzieje,że się przyda.

Sayuri-chan: Niestety, nie umieszczamy materiałów na forum! Gdyż to piractwo. Takie rzeczy to sobie można wysyłać na PW...
I zamykam.
Obrazek
怖い今を暗い今を黒い今を越えろ Daisuke Oshida,żyj w moim sercu

Powrót do Stare i zardzewiałe