Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Świeżak :)
Strona główna forum Pogaduchy Stare i zardzewiałe Świeżak :)

Świeżak :)

Tu lądują tematy, które nas już nie cieszą.

Post Pt sty 01, 2010 19:49
Patrykos Początkujący

Witam.
Jestem nowym członkiem tego forum i dorazu na wstępie chciałem powiedzieć, że od jakiegoś czasu interesuje się Japonią a szczególnie językime japońskim.
Widziałem podobne tematy ale jeśli jest taka możliwość czy moglibyście mi pomóc od czego najlepiej zacząć w nauce tego wspaniałego języka, czego najlepiej nauczyć się napoczątku i co dalej.

Post Pt sty 01, 2010 20:55
MaestroS Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

http://www.google.pl/search?source=ig&h ... D&aq=f&oq=

A jeżeli nie umiesz angielskiego, nie licz na fantastyczne rezultaty w nauce.
Moje orkiestrowe dziecko <3
http://www.youtube.com/watch?v=3UEJBrJLzU0

Post Pt sty 01, 2010 21:06
Patrykos Początkujący

A co do tego ma język angielski ?

Post Pt sty 01, 2010 21:29
Zellus Avatar użytkownika
Stały bywalec

Większość wartościowych materiałów jest w tym właśnie języku.

Post Pt sty 01, 2010 21:59
Patrykos Początkujący

Więc jakoś przebrne z tym angielskim ale nie chce mi się wierzyć, że nie można sie nauczyć japońskiego przy użyciu naszego ojczystego języka ;p

Post Pt sty 01, 2010 22:26
inn. Avatar użytkownika
Stały bywalec

Wierz mi, na pewnym etapie materiały w języku polskim na prawdę się wyczerpują. A i wcześniej wypadałoby uzupełnić informacje w nich dostępne jakimiś innymi źródłami.

Ale tym na razie nie ma się co martwić skoro jesteś na zerowym poziomie. Jak rozumiem kany (czyli dwóch podstawowych sylabariuszy pisma japońskiego) jeszcze nie umiesz? To jest rzecz od której zdecydowanie trzeba zacząć ;) Przynajmniej hiraganę wypadałoby mniej więcej opanować zanim pójdziesz dalej. Na kursie japonki, w pierwszej lekcji, masz tabelki i wszystko co na początek musisz wiedzieć :)
Ganbatte! ^^

Post Pt sty 01, 2010 22:28
MaestroS Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

Jeżeli nie masz dostępu do jakiejś szkoły języka japońskiego i to tylko takiej względnie wartościowej - zapomnij. Nie ma w polskiej sieci żadnej strony godnej dłuższej uwagi. Japonka nie jest zbyt żywym forum, a to właśnie for jest najwięcej i nie zawsze są one rzetelne. Materiały są porozrzucane niechlujnie (mówię tutaj o ogóle), niezwykle często po prostu nieuzupełnione, z błędami i innymi.

Ja polecam to:
http://guidetojapanese.org/

Jedna z najlepszych, darmowych stron do nauki. Napisana przyjemnym językiem, wyjaśnia dużo spraw, no ale ból jest taki, że po angielsku. Tym gorzej, że w wytłumaczeniach trafia się dużo terminów lingwistycznych, więc jeżeli nie uczyłeś się w szkole pojęć związanych z językiem, to drogę będziesz miał trudniejszą.
Moje orkiestrowe dziecko <3
http://www.youtube.com/watch?v=3UEJBrJLzU0

Post Pt sty 01, 2010 22:38
inn. Avatar użytkownika
Stały bywalec

Są jeszcze książki, ale fakt, że te polsku można policzyć na palcach jednej ręki i materiałem obejmują tylko podstawowy poziom. Tak czy inaczej jak komuś zależy na polskojęzycznych materiałach na początek nie zaszkodzi. Jeśli oczywiście w ogóle zależy, bo nie ma co rzucać się od razu po książki, lepiej najpierw sprawdź czy nie znudzi Ci się po tygodniu, bo tak często bywa :p.

Post Pt sty 01, 2010 22:44
Xander Bywalec

Oj no już tak nie straszcie! Materiałów po polsku (w miarę rzetelnych) jest naprawdę sporo w księgarniach! Także nie przejmuj się, ten "wyższy poziom" (na który faktycznie materiałów brakuje) i problem z książkami po polsku napotkasz prawdopodobnie dopiero po kilkunastu miesiącach nauki, także na razie zupełnie się tym nie przejmuj (jeśli będziesz miał dość wytrwałości żeby dotrzeć do tego etapu, to i z tym sobie łatwo poradzisz).

Post Pt sty 01, 2010 23:06
inn. Avatar użytkownika
Stały bywalec

Ja na pewno nie chciałam nikogo zniechęcać ^^ Jak chcesz coś zrobić i dążysz do tego to na pewno w końcu zrobisz, nie ważne ile osób mówi jak bardzo to niemożliwe :p Już parę razy się o tym przekonałam.

Post Pt sty 01, 2010 23:16
Patrykos Początkujący

Jakoś muszę sobie poradzić, tyle ile będzie materiałów po polsku tyle spróbuje przeczytać i czegoś cię nauczyć. Mam nadzieje tylko, że niepoddam się zbyt szybko, ponieważ znaczki w ich języku nie wyglądaja na łatwe ;p

Post Pt sty 01, 2010 23:20
Patrykos Początkujący

Z tymi terminami lingwsitycznymi nic nie mogę znaleźć aczkolwiek może to znam ale nie kojarze ;p

Post Pt sty 01, 2010 23:43
inn. Avatar użytkownika
Stały bywalec

No to tak jak mówiłam, nie zastanawiaj się za dużo tylko jedź z hiraganą :D http://www.japonka.pl/moodle/course/view.php?id=2

A jak w późniejszej nauce będziesz miał z czymś problem albo szukał dalszych materiałów to pisz tu, na pewno ktoś spróbuje pomóc ;)

Post So sty 02, 2010 18:56
maron26 Avatar użytkownika
Expert

Powrót do Stare i zardzewiałe