Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Regulamin
Strona główna forum Forum Regulamin Regulamin

Regulamin

Zapoznaj się zanim zaczniesz pisać...


Post Pt mar 16, 2007 19:35
maiko Avatar użytkownika
Admin

Posty: 1234
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: kobieta

Główna zasada forum: Ma być miło

Postanowienia początkowe:
1. Regulamin został stworzony po to aby zaprowadzić porządek na forum.
2. Każdego zarejestrowanego użytkownika tego forum obowiązują zarówno Warunki Rejestracji jak i ten regulamin.
3. Regulamin ten może się zmienić bez powiadamiania forumowiczów dlatego zaleca się regularne sprawdzanie zmian dokonanych w tym regulaminie.
4. Każdy dział może mieć (ale nie musi) dodatkowy regulamin charakterystyczny tylko dla danego działu, wnoszący kilka dodatkowych punktów.

Rejestracja:
5. Aby rejestracja na forum przebiegła pomyślnie, wymagane jest aby uzupełnione były nie tylko pola oznaczone gwiazdką (pola obowiązkowe), ale również:
 1. Skąd:
 2. Zawód:
 3. Zainteresowania:
 4. Płeć:
 5. Dzień urodzin:
Ma to na celu wyeliminowanie botów. Nie uzupełnienie ww. pól skutkować będzie odrzuceniem rejestracji.
6. Przeglądanie forum nie wymaga rejestracji. Osoby zalogowane mogą przeglądać forum w taki sam sposób jak osoby niezarejestrowane, dlatego konta nieużywane przez okres 120 dni będą usuwane.
7. Złamanie Warunków Rejestracji równoważne jest z natychmiastowym usunięciem z listy forumowiczów.

Pisanie postów:
8. Zabrania się tworzenia nowych wątków, w których pierwsze posty: nie zawierają tematu, temat jest typu „Temat”, „Chciałbym wiedzieć”, „Mam problem”, „Pytanie”, etc. Posty takie będą modyfikowane i/lub przenoszone lub usuwane (z poinformowaniem lub nie poinformowaniem autora).
9. Zabrania się pisania postów w działach/wątkach, które traktują o innej tematyce. Posty takie będą przenoszone (z poinformowaniem lub nie poinformowaniem autora).
10. Zabrania się pisania postów typu: „Też chciałbym wiedzieć”, „Niech ktoś w końcu odpowie”, etc. Jeżeli padło już raz dane pytanie to czekamy cierpliwie na odpowiedź. Zaoszczędzicie pracy administratorowi i moderatorom. Posty takie będą usuwane (z poinformowaniem lub nie poinformowaniem autora).
11. Zabrania się pisania postów z samymi emotikonkami lub jeżeli emotikonki zajmują więcej miejsca niż treść postu. Posty takie będą modyfikowane lub usuwane (z poinformowaniem lub nie poinformowaniem autora).
12. Zabrania się pisania postów jeden pod drugim tego samego autora. Jeżeli chcesz edytować swój post skorzystaj z opcji Zmień. Punkt ten nie obowiązuje administratorów i moderatorów w swoich wątkach w dziale Forumowe sprawki.
13. Jeżeli użytkownik chce wyrazić swoją opinię skierowaną do innego użytkownika, powinien skorzystać z opcji Prywatna Wiadomość. To samo się tyczy postów, w których chcemy podziękować za otrzymaną wiadomość. Takie posty napisane publicznie będą traktowane jako posty zaśmiecające forum i będą usuwane. Pomyślcie o tych wszystkich użytkownikach, którzy korzystając z forum musza przedzierać się przez gąszcz takich wiadomości w celu znalezienia odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
14. Jeżeli użytkownik chce się włączyć do dyskusji zobowiązany jest do przeczytania WSZYSTKICH postów danego wątku (a nie tylko pierwszego i ostatniego).
15. Pomyśl zanim coś napiszesz i korzystaj z opcji „Szukaj”. Jeżeli nie masz czegokolwiek mądrego do napisania to nie pisz.
16. Jeżeli przy pisaniu postów uważacie za konieczne wklejenie grafiki to podajecie TYLKO I WYŁĄCZNIE link do pliku graficznego. Wszelkie grafiki w postach będą usuwane.

Obowiązki moderatorów:
17. Moderatorzy nie są od tego aby karać. Moderatorzy są od tego aby służyć Wam wszelką dostępną pomocą odnośnie działania forum oraz sprawiać aby przeglądanie forum nie stanowiło żadnych problemów.
18. Wszelkie pytania kierujcie do nas na PW (Prywatna Wiadomość).
19. Moderator, jeżeli uzna za konieczne, zobowiązany jest:
 1. poprawić błędy w poście;
 2. usunąć fragment postu;
 3. usunąć cały post;
 4. zmienić nazwę tematu;
 5. przenieść post do odpowiedniego wątku;
 6. dać pouczenie (wysłane na PW), a w przypadku braku jakiejkolwiek reakcji uwagę (wysłaną na PW lub publiczną), w ostateczności ostrzeżenie (zawsze publiczne).

Postanowienia końcowe:
20. Kwestie sporne rozwiązują administratorzy – Maiko i Batou oraz moderatorzy.
21. Decyzje Maiko i Batou są ostateczne, niepodważalne i nie podlegają odwołaniu.
22. W przypadku dostania pouczenia/uwagi/ostrzeżenia, można się od nich odwołać TYLKO do osób wyższej instancji (czyli tylko do administratorów) z zastrzeżeniem punktu 21.

Piractwo:
23. Zabronione jest pisanie postów typu: „proszę o przesłanie”, „gdzie znajdę cracka”, etc. Jeżeli program jest na licencji z zasadami Wolnego Oprogramowania (w szczególności: BSD, CPL, GNU GPL, GNU LGPL, X11) oraz Freeware, Beerware lub innych licencjach tu nie wymienionych, to można go ściągnąć i używać. W przeciwnym wypadku posty będą usuwane.

Pamiętaj: To co i jak piszesz świadczy o tym kim jesteś. Wszystko co piszesz, piszesz w swoim imieniu.


Przygotował Batou
Ostatnia aktualizacja: 2007-08-05 16:33
雀がなくな、
いい日和だな、
うつとり、 うつとり、
ねむいな。

Powrót do Regulamin

cron