Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Czasowniki
Strona główna forum Mam problem, nie wiem co to znaczy... Tłumaczenia japońsko-polskie Czasowniki

Czasowniki

W tym dziale też pomagamy...
Ale nie tłumaczymy pojedynczych słów!

Post Wt paź 18, 2016 14:47
Anthe Początkujący

Witam, te wszystkie czasowniki pochodzą z fiszek, niestety nie mogłam ustalić kolejności i może to ja coś pokręciłam przy drukowaniu/wycinaniu, a może po prostu kolejność wyrazów jest pomieszana i nie mogę znaleźć tłumaczeń... Tak więc:

Hajimeru, hajimaru, harau, au, ageru, isogu, benkyou-suru, tsukareru, haku, kaburu, ireru, iku, iru, asobu, aru, iu, arau, tomeru, toru, hanasu, hataraku, hikkoshi-suru, hiku, chigau, dasu, dakakeru, dekiru, denwa-suru, deru, erabu, furu, hairu, oboeru,odoru, okiru, oku, okuru, omoidasu, omou, oriru, oshieru, osu, owaru, oyogu, renshuu-suru, ryoukou-suru, ryuugaku-suru, sanpo-suru, sentaku-suru, satsumei-suru, shimeru, shinpai-suru, sooji-suru, sumu, suru, suteru,suu, suwaru, taberu, ,tatsu, tetsudau, tomaru,kaeru (gr II), kaeru(gr I), kaku, kangaeru, kau, kengaku-suru, kenkyuu-suru, kekkon-suru, kesu, kiku, kiru(gr II), kiru (gr I), kurikaesu, kuru, makeru, matsu, miru, miseru, morau, motsu, nakusu, naosu, narau, naru, neru, noboru, nomu, norikaeru, noru, nugu, uru,utau, wakaru, ugoku, umareru, unten-suru, tsukau, tsukeru, tsukuru, wasureru, wataru, yasumu, yobu, yomu i yoyaku-suru.

Będę wdzięczna za każde tłumaczenie

Post Śr paź 26, 2016 19:00
szatkus Avatar użytkownika
Stały bywalec

Jak nie mogłaś znaleźć tłumaczeń?

To są podstawowe czasowniki, są w każdym słowniku, choćby jisho.org

Powrót do Tłumaczenia japońsko-polskie