Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Potoczny język Japoński - Młodzieżowy.
Strona główna forum Pytania do poszczególnych lekcji na www.japonka.pl Dla zaawansowanych Potoczny język Japoński - Młodzieżowy.

Potoczny język Japoński - Młodzieżowy.

Jeśli masz wątpliwości - pytaj Yagamiego, Niltinco, s_k i Yatchana.
Unikaj jednak pytań w stylu: Co to za kanji? Jak się to czyta? Co znaczy ten wyraz? Bo od tego są słowniki i inne działy.

Hizuke!! 0.0 Początkujący

Posty: 17
Lokalizacja: Poznan
Młodzi Japończycy często pomijają ugrzecznione wersje... Ale ostatnio oglądając wiadomości, filmy i takie tam... zauważyłam, że również i partykuły...
zamiast Kore wa purezento desu... mówią : Kore, purezento....

Często, bardzo bardzo często pomijają... lecz mimo wszystko, kiedy należy ich używać..? Skoro da sie je pominąć to chcętnie to uczynię.... tylko kiedy tak naprawdę i to już koniecznie trzeba użyć partykuł?
これは私の人生で最高の日です。 *o*

Post Śr mar 16, 2011 14:56
Niltinco Avatar użytkownika
Moderator

Posty: 898
Płeć: kobieta
Właściwie tylko w mowie potocznej można pomijać partykuły i mówić niegramatycznie.

Post Cz mar 17, 2011 12:38
Your_School Początkujący

Posty: 2

Żeby wiedzieć, co można spokojnie pominąć, najpierw trzeba nauczyć się mówić poprawnie. Niestety - nie można uczyć się samego slangu, samej mowy potocznej, bo przecież nie będziemy rozmawiać po japońsku wyłącznie z młodzieżą.

No i jest jeszcze kwestia tego, że nikt nie będzie uczył mówienia w sposób, co by nie sądzić, nieprawidłowy. Język potoczny to coś, czego uczymy się dopiero, kiedy mamy jakieś podstawy, zazwyczaj intuicyjnie, chłonąc różne sposoby mówienia, różne akcenty i dialekty.

W każdym razie ja tak uważam :)
www.yourschool.com.pl - Twoja Szkoła Języków Obcych!


Powrót do Dla zaawansowanych

cron