Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Słowka N4, N3
Strona główna forum Pytania do poszczególnych lekcji na www.japonka.pl Dla zaawansowanych Słowka N4, N3

Słowka N4, N3

Jeśli masz wątpliwości - pytaj Yagamiego, Niltinco, s_k i Yatchana.
Unikaj jednak pytań w stylu: Co to za kanji? Jak się to czyta? Co znaczy ten wyraz? Bo od tego są słowniki i inne działy.

Post Śr maja 20, 2015 21:00
peter_socha Avatar użytkownika
Bywalec

Witam

Może nie jest to takie zaawansowane pytanie ale jednak mam problem z znalezieniem porządnie przetłumaczonych "w pełni" słówek do N3, N4.Chodzi mi o tłumaczenie polskie, mam dość pośredniego tłumaczenia z angielskiego i wprowadzania siebie samego w błąd szerokim kontekstem angielskich tłumaczeń.

Proszę o informacje, link gdzie mogę sobie ściągnąć taką porządnie przetłumaczoną, pełną listę słówek na N4 N3.

Dziękuję z góry :)

P.S. Po co ? Chcę startować na N3 ale jestem też przekonany że mam braki względem N4 które niedawno zdałem.

Post So maja 23, 2015 18:30
czkafa Przyjaciel japonki

Hej
Poszukaj zdań przykładowych i tłumacz sobie ich znaczenie w kontekście.
Nie musisz korzystać tak bardzo z list, wystarczy że będziesz się uczył naturalnie po swojemu to i tak natrafisz w końcu na wszystkie wyrazy z N4 albo N3.

Post N maja 24, 2015 12:50
peter_socha Avatar użytkownika
Bywalec

No właśnie niestety tak się uczyłem i na N4 złapałem się na kilku słowach i to w dość ważnych momentach. Lepiej znać wszystkie wymagane słówka na 120 % niż potem żałować :(

Powrót do Dla zaawansowanych