Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - "Nihongo wa kantan desu yo!" - dr Monika Szyszka
Strona główna forum Pomoce do nauki języka japońskiego Książki "Nihongo wa kantan desu yo!" - dr Monika Szyszka

"Nihongo wa kantan desu yo!" - dr Monika Szyszka

Nie tylko podręczniki (^0_0^)

pet3r Avatar użytkownika
Stały bywalec

link do szkoły: http://matsumi.pl/wydawnictwo.php

WKRÓTCE W SPRZEDAŻY!

Nihongo wa kantan desu yo!

Kompletny kurs języka japońskiego - Nihongo Nōryoku Shiken 4 kyū

dr Monika Szyszka

Podręcznik liczący ponad 400 stron zawiera kompletny materiał wymagany na poziom 4 kyū Nihongo Nōryoku Shiken (JLPT).

W Nihongo wa kantan desu yo! można znaleźć:

- wprowadzenie ogólne o języku japońskim oraz piśmie

- naukę hiragany i katakany wraz z kolejnością stawiania kresek w znakach

- naukę pisania 100 znaków kanji wymaganych na poziomie 4 kyū

- objaśnienia gramatyczne po polsku oraz ćwiczenia

- dialogi po japońsku

- słówka tematyczne (m.in. rodzina, zakupy, moda, pogoda)

- tabele gramatyczne (m.in. klasyfikatory, listy przymiotników i czasowników, wzory odmian czasowników)

- słownik polsko-japońsko-polski ze słówkami, które zostały użyte w podręczniku.

Informacje dodatkowe:

format 176x250 mm, 422 stron, okładka miękka

Cena podręcznika: 55 zł + 8 zł

(koszty przesyłki jako list polecony na terenie Polski)

Nieoficjalnie wiem, że podręcznik dostępny będzie za około 4 tygodnie tj. na początku czerwca

Post Pn maja 12, 2008 13:38
pplcanfly

Ciekawe czy całe słownictwo na czwarty poziom znajduje się w tej książce.

Post Pn maja 12, 2008 13:47
pet3r Avatar użytkownika
Stały bywalec

Zapewne jest dużo słówek, ale książka i tak nie zastąpi kursu w szkole językowej :)

Post Pn maja 12, 2008 14:26
Niltinco Avatar użytkownika
Moderator

Już ktoś mi kiedyś wspominał o tej książce (że jest w przygotowaniu). Według mnie to świetna sprawa dla osób chcących się samodzielnie uczyć japońskiego bo wreszcie w ich ręce trafi książka godna swej ceny :D. Zgromadzenie wszystkiego co jest potrzebne do 4 kyuu (słownictwo, gramatyka i kanji) jest bardzo dobrym pomysłem i mam nadzieje, że w przyszłości ukażą się kolejne części.
Zapewne jest dużo słówek, ale książka i tak nie zastąpi kursu w szkole językowej

To prawda, ale pomoże w przygotowaniu do egzaminu i będzie zawsze pod ręką w chwili gdy będzie się chciało odświeżyć poznany na kursie materiał ;).

Post Pn maja 12, 2008 20:51
tomdom21 Uzależniony ^_^

Super trzeba zacząć zbierać fundusze... I posprzedawać parę rzeczy na allegro :p.
--//"To jest moja droga ninja"\\-- :P

Post Pn maja 26, 2008 05:50
tomdom21 Uzależniony ^_^

Mam nadzieję , ze tak książka będzie naprawdę dobra bo z tego co kupowałem to się uczyć nie dało same "buble" No fakt trochę gramatyki łyknąłem słownictwa też ale... badziewna książka pozostaje badziewną książką.
--//"To jest moja droga ninja"\\-- :P

Post Wt cze 10, 2008 19:31
Piotoro Stały bywalec

Dowiedziałem się z pierwszej ręki, że podręcznik ma być dostępny od 13.06.2008 r.

Dowiedziałem się też, że trwają właśnie prace nad pierwszą częścią podręcznika na 3 kyuu (gramatyka, kanji, szeroki zakres tematów i słownictwa). Być może uda się na październik. Nieco później pojawi się druga część na 3 kyuu, która w planie ma być czysto ćwiczebna (zadania i testy).

No i jest! Ha! Na stronie można zamówić podręcznik. Jest też do pobrania spis treści i przykładowy rozdział :-)
Ostatnio edytowano Pt cze 13, 2008 12:08 przez Piotoro, łącznie edytowano 2 razy
Never say Never

Post Wt cze 10, 2008 19:41
nowy911 Bywalec

Właśnie się dowiedziałem że książka będzie dostępna już 13 czerwca :wink:

Post Śr cze 25, 2008 23:00
PSmadness Początkujący

Ktoś już ma tę pozycję? Interesują mnie wszelkie informacje na jej temat.

Post Cz cze 26, 2008 09:21
usagi Avatar użytkownika
Expert

Ciekawe jaki procent z wymaganych słówek podali...Kto wie ten nic nie powie...
兵法
戦争のタオ
戦略

Post Pt cze 27, 2008 10:12
nowy911 Bywalec

Właśnie otrzymałem książkę i na pierwszy rzut oka jest dosyć niezła po każdej lekcji gramatycznej, kanji są ćwiczenia. Na końcu słowniczek oraz ok 150 stron tabeli gramatycznych. Sądzę że książka jest warta kupienia szczególnie dla samouków. Ale radze się spieszyć bo nakład jest tylko 1000 sztuk. :wink:

Post So cze 28, 2008 08:50
hokku Początkujący

PSmadness napisał(a):
Ktoś już ma tę pozycję? Interesują mnie wszelkie informacje na jej temat.

Podstawowe informacje o podręczniku:
http://www.matsumi.pl/podrecznik4kyu.php

Pierwsze egzemplarze były dostępne juz wcześniej dla uczniów szkoły "Matsumi" we Wrocławiu jako podstawa do nauki w ramach kursów. Wiem, że teraz podręcznik jest już dostępny dla wszystkich chętnych. Można go zamówić np. poprzez sekretariat szkoły:

ZAMÓWIENIE
Nihongo wa kantan desu yo!

Kompletny kurs języka japońskiego - Nihongo Nōryoku Shiken 4 kyū

By zakupić podręcznik z poziomu 4 kyū, należy wysłać swoje dane adresowe na adres mailowy beata.bartecka@matsumi.pl oraz wpłacić na poniższe konto należną kwotę (koszt podręcznika plus koszty wysyłki):

Matsumi Monika Szyszka
ul. Orzechowa 112/18
50-540 Wrocław

mbank
54 1140 2004 0000 3302 4376 7810

tytuł przelewu:
zakup podręcznika 4kyū oraz imię i nazwisko

Podręcznik zostanie wysłany na podany adres po otrzymaniu przelewu w ciągu 3 dni roboczych.

Istnieje możliwość odbioru zamówionego podręcznika w biurze Matsumi przy ul. Komandorskiej 53E/1 we Wrocławiu po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 071 78 32 685 lub e-mailowym beata.bartecka@matsumi.pl.

W dniu dzisiejszym ( 2008.06.28 ) na stronie internetowej szkoły cena podręcznika z przesyłką to 55 zł + 8 zł (list polecony).
Informację tę podaję dla wygody zainteresowanych, ale bez gwarancji - przed wpłatą proszę sprawdzić aktualny stan na stronie lub najlepiej w sekretariacie.

Dla zabieganych/wygodnych jest także dostępny na aukcji Allegro:
http://www.allegro.pl/item389448399_kom ... _4kyu.html
w tym wypadku koszt to 60 zł + wysyłka.

Korzystam z tego podręcznika na kursie, ale nie liczyłem słówek o które pytała jedna z osób.
W razie potrzeby służę jednak dodatkowymi informacjami.

Post Śr lip 09, 2008 19:18
Pawcio Avatar użytkownika
Bywalec

Niedawno przyszła do mnie książka 日本語は簡単ですよ! Kompletny kurs j. japońskiego dr. Moniki Szyszki. Zapoznałem się mniej więcej z treścią podręcznika i owszem, nie mogę narzekać na część gramatyczną. Wyjaśnionych zostało wiele aspektów gramatyki: zaimki, partykuły, czasy, różne formy służące do wyrażania różnych potrzeb, zdania warunkowe, stopniowanie, rozmaite złożenia i wiele wiele innych. Co do słownictwa - jest wiele dialogów, pod nimi jest zestaw słownictwa do opanowania. Co więcej są osobne tematy gdzie mamy tematycznie podzielone słownictwo: rodzina, kraje i narodowości, określenia czasowe, czasowniki, pogoda, biżuteria, człowiek i jego ciało itd. itp. Tabele idealne do wkuwania słownictwa :P. Podana jest też lista 100 kanji, które jak mniemam wypadałoby się nauczyć aby podejść do JLPT 4kyuu. Jednakże nie dostrzegłem tam znaków 門、田、mimo to, że są kanji zbudowane na podstawie w/w znaków. Jednakże nie wiem dokładnie jakie znaki obowiązują na JLPT tak więc nie mówię, że są podane złe znaki. Osobiście wole uczyć się z Basic Kanji Book, którą sobie drukuję rozdziałami :) - przejrzyściej wyjaśnione, lepsze ćwiczenia.

Oprócz tego w książce mamy troszkę historii, katakana, hiragana, ów zbiór kanji, tabele gramatyczne, słowniczek. Moim zdaniem książka warta swojej ceny ze względu na zawartość.

Osobiście będę się starał przygotować do egzaminu z tego podręcznika i mam nadzieję, że mi się powiedzie :). Pozdrawiam.

@down Ok, być może, jednak w basic kanji book są zaraz po liczbach, to mnie zmyliło :P. Jak będziesz się chciał coś jeszcze konkretnego dowiedzieć o książce, pisz :).
Ostatnio edytowano Cz lip 10, 2008 14:31 przez Pawcio, łącznie edytowano 2 razy

Post Śr lip 09, 2008 20:57
pplcanfly

Te dwa znaki, o których wspomniałeś, nie są na poziomie 4, więc chyba wszystko jest jak ma być :) Dzięki za info o tej książce!

Post Cz lip 10, 2008 17:43
malotka Bywalec

Dostałam ten podręcznik na pierwszych zajęciach. :)
Jak wyżej już zostało napisane - książka jest podzielona na rozdziały, najpierw kana, później kanji, następnie dialogi i gramatyka, słownictwo, tabele gramatyczne, słowniczek.
Najobszerniejsza część to oczywiście gramatyka - choć tu sama autorka książki zastrzega, że owa została napisana pod kurs szkoły, i czasem zagadnienia mogą wymagać jakichś dopowiedzi ze strony nauczyciela :)
Idealna do wkuwania słówek, a te dwa znaki kanji, nie ma ich w 100 wymaganych, ale można je spotkać w dialogach zapewne (nie czytałam jeszcze wszystkich) i w tłumaczeniu znaczenia niektórych kanji (jak choćby przykład z kotem, który to jest zwierzęciem dzikim polującym w trawie na polu xD):)
Słowniczek zawiera wszystkie słówka użyte w książce, te potrzebne na egzamin są pogrubione.
Miło się z tego uczy. :)

Następna strona

Powrót do Książki