Forum języka japońskiego • Zobacz wątek - Pismo a kratki w zeszycie
Strona główna forum Pytania do poszczególnych lekcji na www.japonka.pl Piszemy po japońsku Pismo a kratki w zeszycie

Pismo a kratki w zeszycie

Ja wiem, że połowa z Was zatrzyma się na pierwszej lekcji, ale...
Nie poddawajcie się!

Post Pn lut 08, 2010 20:50
gambit87 Początkujący

Przepraszam, jeśli ten temat był już gdzieś na forum poruszony, ale mam pytanie, zaczynając swoją przygodę z pismem jak najlepiej zapisywać znaki w kratkowanym zeszycie? Ja staram się każdy znak rozłożyć na kwadrat czterech kratek (dwie kratki na dwie) i kolejne znak stawiać w następnych czterech kratkach, czy to dobra droga na początek, żeby wyuczyć w sobie instynkt poprawnego pisma?:)

Post Pn lut 08, 2010 21:04
MaestroS Avatar użytkownika
Uzależniony ^_^

Na początku łatwiej wyrobić sobie styl pisania i wyłapać błędy w formacie kratek 2x2 (4 kratki), później możesz zmniejszyć pismo :-)
Moje orkiestrowe dziecko <3
http://www.youtube.com/watch?v=3UEJBrJLzU0

Post Śr lut 17, 2010 23:36
Illidian Avatar użytkownika
Bywalec

Ja osobiście cały czas piszę w jednej kratce xD

Post Cz lut 18, 2010 13:56
d33zer Avatar użytkownika
Stały bywalec

Ja od samego początku to pisałem tak w formacie 1x1.5 (znaczy wyższe te znaki były trochę) ale za dużo starań z tym było i pisałem normalnie w jednej kratce....i jakoś wychodzi mi jak w orginale ^^ Pozdrawiam

Post N lut 21, 2010 19:49
unabridged Avatar użytkownika
Bywalec

Ja gdy uczyłam sie znaków, pisałam je w takim czterokratkowym kwadracie. ^^ Tak jak już powiedział MaestroS jest to świetny sposób żeby wyłapać ewentualne błędy, no i w ogóle na początku ta ręka nie chce iść tak jak byśmy chcieli, więc łatwiej było mi robić większe kreski. (Też mieliście ten problem ? :D ) Teraz już wychodzi mi w 1x1 więc myślę że spokojnie możesz pisać tak jak piszesz :wink:

Post Pt mar 12, 2010 22:57
Shinigami-sama Avatar użytkownika
Przyjaciel japonki

W zasadzie moje początki z pismem były katastroficzne! To była masakra jak zobaczyłam "swoje" znaki! Osobiście teraz dużo ćwiczę, a nawet piszę piórem do kaligrafii - jak na razie, a potem może przerzucę się na pędzel ^^. Osobiście polecam pisać w kratce 2x2 tak jak mówią poprzednicy, dopiero potem można stopniowo wprowadzać kratkę 1x1, a potem kompletnie czysty zeszyt. Można też spróbować swoich sił w zrobieniu zwoju (np. takiego jak w "Naruto") i spróbować w nim pisać. Powodzenia wszystkim i pozdro ;*
私の名前はカミラされ、私はあなたの天使の愛.

Re:

Post Wt cze 10, 2014 07:57
maria.walczak Początkujący

d33zer napisał(a):
Ja od samego początku to pisałem tak w formacie 1x1.5 (znaczy wyższe te znaki były trochę) ale za dużo starań z tym było i pisałem normalnie w jednej kratce....i jakoś wychodzi mi jak w orginale ^^ Pozdrawiam

Ja zaczynałam tak samo, teraz mam wiecej pewnosci i stopniowo przyzwyczajam sie do pisania w innych formatach - kwestia wprawy

Powrót do Piszemy po japońsku