Kurs japońskiego Kurs japońskiego

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pismo a kratki w zeszycie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Piszemy po japońsku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gambit87

Początkujący
Początkujący

PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 20:50    Temat postu: Pismo a kratki w zeszycie Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, jeśli ten temat był już gdzieś na forum poruszony, ale mam pytanie, zaczynając swoją przygodę z pismem jak najlepiej zapisywać znaki w kratkowanym zeszycie? Ja staram się każdy znak rozłożyć na kwadrat czterech kratek (dwie kratki na dwie) i kolejne znak stawiać w następnych czterech kratkach, czy to dobra droga na początek, żeby wyuczyć w sobie instynkt poprawnego pisma?Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MaestroS

Uzależniony ^_^
Uzależniony ^_^

PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku łatwiej wyrobić sobie styl pisania i wyłapać błędy w formacie kratek 2x2 (4 kratki), później możesz zmniejszyć pismo Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Illidian

Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście cały czas piszę w jednej kratce xD
d33zer

Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od samego początku to pisałem tak w formacie 1x1.5 (znaczy wyższe te znaki były trochę) ale za dużo starań z tym było i pisałem normalnie w jednej kratce....i jakoś wychodzi mi jak w orginale ^^ Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
unabridged

Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja gdy uczyłam sie znaków, pisałam je w takim czterokratkowym kwadracie. ^^ Tak jak już powiedział MaestroS jest to świetny sposób żeby wyłapać ewentualne błędy, no i w ogóle na początku ta ręka nie chce iść tak jak byśmy chcieli, więc łatwiej było mi robić większe kreski. (Też mieliście ten problem ? Very Happy ) Teraz już wychodzi mi w 1x1 więc myślę że spokojnie możesz pisać tak jak piszesz Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Shinigami-sama

Przyjaciel "japonki"
Przyjaciel

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie moje początki z pismem były katastroficzne! To była masakra jak zobaczyłam "swoje" znaki! Osobiście teraz dużo ćwiczę, a nawet piszę piórem do kaligrafii - jak na razie, a potem może przerzucę się na pędzel ^^. Osobiście polecam pisać w kratce 2x2 tak jak mówią poprzednicy, dopiero potem można stopniowo wprowadzać kratkę 1x1, a potem kompletnie czysty zeszyt. Można też spróbować swoich sił w zrobieniu zwoju (np. takiego jak w "Naruto") i spróbować w nim pisać. Powodzenia wszystkim i pozdro ;*
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Piszemy po japońsku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 0 z 1

Skocz do: